3 شنبه20 مرداد 94 اندر باب دوست یابی

در باره دوست یابی و یا پیدا کردن دوست خوب و نگهداری آن، پیش از این مطلبِ درخوری نوشته بودم با همین رویکرد به کسانی که با آن ها اندک آشنایی داشته و دارم سفارش کرده ام هرگز خود را بی نیاز از داشتن یک دوست خوب ندانند البته در محیط کار به ویژه که در رأس هرم و به عنوان کارفرماحضور داشته باشی این ارتباط نمی تواند پا بگیرد همانطور که در طول خدمتم در این وادی ناموفق بودم گرچه می شود گفت:کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز.

بنده هرگزبدون دوست سر نکرده ام بلکه دوستانی دارم که محرم و رازدار بودنشان بی نظیر است پیداست که گفتگو کردنِ با آن ها در من ایجاد نشاط و آرامش می کند ونیز آشنایانی دارم که برای دیدنشان لحظه ها را شماره می کنم ولی این نکته را نباید دور داشت که همیشه بین آشنا و دوست تفاوت ماهوی قایل بوده ام چون دوست بودن قداستی دارد که هیچ آشنایی از آن برخوردار نیست حرمت دوست واقعی بی حد و اندازه است ولی این ویژگی در آشنا وجود ندارد با این حال دگربار می گویم:برای خویش رفیقی شفیق پیدا کن. و تأکید می کنم از کسانی که تو را به پوچی و نیستی می کشانند و یا هیچ سودی به تو نمی رسانند و یا بود و نبودشان یکی است از هر جنس و در هر سن و سالی که باشند باید دوری کرد زیرا آن ها نمی توانند در جایگاه یک دوستِ واقعی ظاهر شوند این مقدمه را آوردم تا اگر ان شاءالله زمان و مکان اجازه داد در باب ویژگی های مثبت و منفی یک دوست خوب بنویسم و شما هم بخوانید و شاید و شاید عمل کنید.

پروردگارا!ما را از نعمتِ داشتن دوستان خوب بهره مند فرما.

/ 3 نظر / 36 بازدید
حالا که اینجوری شد یک دوست

سلام قاسم اقای عزیز ممنونم از مطلب زیباتون درباره دوست امروز من یه خوشحال ویژه دارم خیلی دلم می خواست یه روز هم که شده شما رو ببینم و یا حد اقل نشانی ازتون داشته باشم تا این که گذرم به دبیرستان ...افتاد با التماس شماره همراهتون از آقای(زنگ می زنم اسم شریفشو بهتون میگم)گرفتم اجازه بدید با همه حساسیتی که دارید زنگ بزنم و خروار خروار حرف دارم بزنم یادمه 6 سال پیش درباره اعتیاد در یک جمعی با تنفر یاد کردید درباره احساسات دختر خانم ها گفتید مردها از روی هوس و نفع و خانم ها از روی احساسات پوچ و تنهایی با هم ارتباط برقرار می کنن و بعدش با پوچی و تنفر هرکدوم راه خودشو میره قاسم اقا من شاگرد شما یه کم دست به قلمم مزاحمتون میشم.

اشرف

با سلام. این دنیا آبستن حوادث ، فراز و نشیب و امتحان و آزمایش الهی است. امید َآنکه همگی بتوانیم در گذر از هر مرحله رضایت خدا را حاصل نماییم .